Hotel Ski

Turistické tipy

Toto nejvýznamnější lyžařské středisko Vysočiny má za sebou již více než stoletou tradici lyžování. Od roku 1934 se zde každoročně pořádá závod Zlatá lyže Českomoravské vrchoviny, který se od počátku 80. let téměř pravidelně stává součástí Světového poháru v běhu na lyžích. Vedle standardních lyžařských tratí pro závodníky v lese Ochoza u areálu Ski jsou v severním okolí města udržovány i turistické lyžařské tratě společně se single traily.
www.vysocina-arena.cz

V nedaleké blízkosti (zhruba 1 km od hotelového komplexu) je na Harusově kopci (740 m.n.v.) k dispozici upravená sjezdovka s večerním osvětlením a sedačkovou lanovkou. Sjezdové trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně zkušené lyžaře.
www.skiharusak.cz

Muzeum se věnuje ukázce lidové kultury na severním Horácku, sklářství, železářství, historii města a lyžování. V muzeu je největší množství exponátů věnováno lyžování a jeho historii v Novém Městě. Během letní sezóny se mohou návštěvníci dostat do Strašidelného podzemí, které je věnováno pověstem z Novoměstska, a na dvůr, kde se nachází asi nejatraktivnější exponát, tzv. „Mlejnek z Víru“. 
www.hm.nmnm.cz

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě sídlí v prostorách bývalého renesančního zámku na Vratislavově náměstí. Ve svém sbírkovém programu se galerie zaměřuje na dokumentaci děl nejvýznamnějších osobností regionálního umění v konfrontaci s českým výtvarným uměním. Součástí sbírkového fondu je soustředěná kolekce hutního skla ze 60. a 70. let minulého století, pocházející z produkce známé sklárny ve Škrdlovicích u Žďáru nad Sázavou.
www.horackagalerie.cz

pokoj vám můžeme rezervovat?
Ukázat na mapě